MENÜ

BLOG

Doğal Beslenin, Doğal Kalın..

           Kızlar merhaba .. Zaman zaman vücudumuz,cildimiz ve hatta sinir sistemimiz bir takım arıza sinyalleri verir..Özellikle de mevsim değişikliklerinde .

Öyle ki bu bir anda dökülmeye başlayan saçlar, kırılan tırnaklar ,yüzümüz de çıkan sivilceler , lekeler ,ağızımız da çıkan aftlar ve bunlar gibi nice şikayetlerde bulunabilirsiniz..

Bunların hepsinin bir sebebi vardır.  Vücudun bazı vitamin ve mineralleri azaldığın da ; 'heyyy bana iyi bak yoksa arıza çıkarırım ' diyen bir  sistemle karşılıklı kalırız.

 

 Haydi  gelin size bildiğim kadarıyla bu sinyallerin nedenlerini anlatayım..Mesela ; Dudakların mı çatlıyor ? bunun sebebi büyük oranla B12 vitamini eksikliğidir.Saçlarım çok zor uzuyor ve şöyle saçlarımı havalı havalı atıp gezemiyorum mu diyorsun ? Hehh işte bunun en büyük sebebi Çinko kaybına uğramışsındır. Aslında 7/24 koşturacak bir enerjiye sahipsindir ama gün geliyor ki kolun kanadın kalkmaz hale gelirsin. Arkadaşım kesinlikle B grubu vitaminlerle ,C vitamini ve demir eksikliği yaşıyorsundur.

 

Hastalandığımız da veya vücudumuz da oluşan değişikliklerde hemen ilaç kullanma yoluna gitmeden , doğal yollarla vücudumuza bu vitaminleri nasıl katabiliriz onu düşünmeliyiz. Haydi  bakalım hepimiz internet araştırması yapıp bu vitamin grubu ve mineralleri hangi besinlerden alabiliriz bunları araştıralım ve daha çok mutfağımıza sokup tüketelim.

 

Şimdilik benden bu kadar kızlar bu bilgilendirmelerin devamı tabi ki gelecek..Görüşmek üzere sevgiler doğal beslenin ,doğal kalın kızlar...

 

Yönetici
07/03/2016