MENÜ

BLOG

Pilates Reformer İle Ruhunu ve Bedenini Ödüllendir..Beden farkındalığını arttır...

Nefes alllll verrrr, alllll verrrrr veee bedenin ile ruhunu dinamik bir şekilde çalıştır. Pilates yöntemi, karın bölgenizi ya da 'Merkezinizi' kuvvetlendirmeyi, bel kemiğinizi uzatmayı, kaslarınızı sıkılaştırmayı ve beden farkındalığınızı artırmayı amaçlar...

 

Bizlerin olduğu gibi Pilatesin de prensipleri var tabii ki... Mesela; kontrol, nefes, akıcılık yani doğru teknik ile  bir hareketten diğer harekete akıcı ve dengeli bir şekilde geçiş, konsantrasyon ve karın kaslarının içeri çekilmesi gibi.. Bu prensiplere uyduğumuz da ruhumuz ve bedenimiz adeta uyum için de ahenkle dans ediyor.

 

Pilatesin amacı zayıf kasları güçlendirerek tüm vücut bilincini ve dengesini arttırmaktır. Bu sebeple pilatesin sonuçlarını görmemiz daha uzun zaman alacaktır. Ancak devam ettiğiniz sürece etkisi uzun süreli olacaktır. Pilates sırasında yaptığımız her hareket iskeletimizin doğru olarak hizalanmasına yardımcı olur. Pilates sırasında kaslarınız hem statik hem de dinamik olarak çalışır.

 

Nefes ve konsantrasyon pilatesin iki ana prensipidir. Nefesimizi kontrol altına alıp, konsantrasyonumuzu arttırdığımızda kan dolaşımımız ve duruşumuz düzenlenir, kontrolümüz çoğaldığında, direkt olarak hayatımızda ki stres seviyesi de düşecektir. Pilates sayesinde vücudumuzda daha çok kas oluşur, var olanlar güçlenir. Bu sayede kalori yakma oranımız artar.

 

Öyleyse yepyeni bir sen yaratmak için ne yapıyoruz güzel bayanlar?

 

Kollarımızı açıp derin bir nefes alıyoruz ve pilatesi kucaklayarak ve onu günlük yaşantımızın bir parçası haline getiriyoruz.Keyifle neşeyle beden dilimizi konuşturuyoruz..

 

 

 

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

 

Yönetici
04/09/2015