MENÜ

BLOG

Sağlıklı Beslenmek ve Geç Yaşlanmak !!!

Bir önce ki blog yazımız da uzun yaşamanın sırlarından bahsetmiştik. Yaşlanmak kaçınılmaz olsa da yaşlılığı geciktirmek ve sağlıklı yaşlanmak bizim elimizde.

 

Güzel beslenmek,,düzenli egzersiz yapmak bedenimizi , cildimizi ve hatta zihnimizi diri tutar. Besin değeri yüksek gıdalar tüketerek sağlıklı yaşarız,sağlıklı da yaş alırız.

 

Bazı besinlerden bahsetmiştik,.Mesela ,brokolinin UCLA da yapılan araştırmalar sonunda kanser riskini ciddi boyutta düşürdüğü i spatlanmıştır.Yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir.Yaban mersini C Vitamini ve Potasyum açısından çok zengindir ve güçlü bir Antioksidandır.

 

Avakado da bulunan maya hücresi oldukça fazla demir içerir.Bu sebeple cilt daha parlak olur.  Tarçın hücreleri yeniler ve yaşlılığı geciktirir.Barbunya Protein,Magnezyum,Potasyum ve daha pek çok Mineralle sağlık açısından önemli bir yer tutar. İyi bir Antioksidandır ve yaşlanmayı geciktirir.

 

Bu besin gruplarından günlük belli oranlarda tüketmek ve düzenli egzersiz ile sağlıklı yaşamak ve yaş almak bizim elimizde..

 

 

 

Yönetici
19/11/2015