MENÜ

BLOG

Yıllara Meydan Okumak Senin Elinde..

 Biyoloik yaşımız ile cilt yaşımızın  birbirinden bağımsız olduğu durumlar vardir.Hani bazen yeni tanıştığımız birinin yaşını öğrendiğimiz de deriz ya; 'Aaa 40 yaşında mı?  Ne kadar genç gösteriyor. ' veya  'bu yaşına rağmen hiç kırışığı  yok.'

İşte bütün bu söylemlere maruz kalan kişilerin cildinin parlak,ışıltılı,diri  olması ve yaşından daha genç görünüyor olmasının iki sebebi vardır.

Birinci sebebi cildin genetik yapısı,  ikinci sebebi ise cildine özenle bakıyor olması..

 

Bunun için mutlaka  ayda bir profesyonel salon bakımı yaptırmalı,evin de ise yine düzenli olarak sabah ve akşam temizleme,tonikleme ve nemlendirme yapmalı..

Her gece saat 23:00 ile 04:00 arası cilt hücrelerimiz yenilenir.Bu sebeple akşam yaptığın  bakımın amacı  cildini ertesi güne hazırlamak ve beslemektir.Sabah yaptığın bakımın amacı  ise gün içerisinde  dış etkilere karşı  (hava kirliliği,sigara dumanı,egzos dumanı  vs. gibi) koruyucu bir kalkan oluşturmaktır.

 

Cildine yapacağın en büyük kötülük ise  makyaj ile yatmaktır...Çünkü makyaj  ile yattığında sivilce lekelerine ve cilt gözeneklerinin genişlemesine sebep olursun.Zaten açık olan cilt gözeneklerimizden giren makyaj artığı tüm gece boyunca cildinin  nefes almasını engeller...Ve cildinin üzerinde oluşan ölü tabaka  cildinin soluk ve kirli görünmesine sebep olur.

 

 Olduğundan daha genç görünmek mi istiyorsun ?

 

Yapman gereken tek şey, cildine güzel ve özenle  bakmak...Unutma ki güzel  cilde sahipsen bu sana verilmiş olan bir hediyedir.Onun kıymetini bilecek ve koruyacak tek kişi de sensin..Hani bir atasözü vardır; 'Bakarsan bağ olur,bakmazsan dağ olur.'

 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

 

 

Yönetici
09/10/2015