MENÜ

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Kalıcı makyaj

KALICI MAKYAJ

 

Kaşlarınız; seyrek, şekilsiz, asimetrik ve problemli, dudaklarınız; soluk renksiz yada ince, gözleriniz; küçük ise kalıcı makyaj tam size göre. Her sabah makyaj yapma derdine son!

Kalıcı makyaj (mikropigmentasyon) mikro steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan boyalar özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup katkı ve koku maddesi içermez. 

 

Kalıcı makyaj nasıl uygulanır?

 

Kalıcı makyajda ilk aşama,uygulama yapılacak cilt yüzeyi lokal anestezi bir krem sürülerek uyuşturulur, daha sonra kişiye özel iğne yardımı ile ten rengine uygun % 100 su bazlı ve antialerjik pigment boya cilde uygulanır. Kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Uygulamadan sonra aşırı güneş ışınlarına maruz kalmamak ve solaryuma girmemek gerekir.

Kalıcı makyaj uygulamasının dayanıklığı 3 ila 5 yıl arasıdır, genellikle 3 yılda bir yenilemek gerekir.

MICROBLADING KALICI KAŞ YAPIMI

Microblading Kalıcı Makyaj kaş yapımında son nokta olmakla birlikte olağanüstü doğallıkta manuel yöntemdir. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yerleştirildiği için net ve çok ince görünür. Geleneksel Kalıcı Makyaj Kıl Tekniğiyle karşılaştırıldığında yarı kalıcı olarak kabul edilir. Kıl tekniği uygulanmış kaşların görünümü yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir.Kullanılan pigmentler asıl kaş renginize mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir. Başlangıçta kaşlar daha koyu görünür ancak 2 haftalık süre sonunda belirgin şekilde açılma olur.Sonuçlar çevresel faktörler ve cilt yapısına bağlı olarak 1 - 2 yıl dayanabilir. Pigmentin canlılığının muhafaza edilmesi için yılda 1 kez tekrarlanması önerilir.