MENÜ

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Pilates Reformer

PİLATES REFORMER

 

Pilates nedir? Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir rehabilitasyon yöntemidir. Pilates vücut eğitimi, vücut istikrarınızı geliştirir, duruşunuzu canlandırır. Pilatesin amacı zayıf kasları güçlendirerek tüm vücut bilincini ve dengesini arttırmaktır.

 

Pilatesin bedeninize ve zihninize faydaları ne olacaktır?

 

a) Postür / Duruş Hizalama:

 

Pilates sırasında yaptığınız her hareket iskeletinizin doğru olarak hizalanmasına yardımcı olur. Ayrıca bu hizayı koruyan kasları da güçlendirir. Doğru postür, rahat hareket etmenize ve kolay nefes almanıza yardımcı olduğu gibi kan dolaşım hastalıkları, sırt ve boyun ağrıları, disk bozuklukları gibi birçok rahatsızlığın da oluşmasını engelleyecektir.

 

 

b) Kasları Belirginleştirme:

 

Pilates sırasında kaslarınız hem statik hem de dinamik olarak çalışır. Ayrıca, Pilates, yapısı gereği vücudunuzdaki tüm kasları hedefler ve hiçbir kas grubunun unutulmamasını sağlar. Bunun en iyi sonucu ise günlük hayatınızda size yardımcı olacak işlevsel bir güç geliştirmesidir.

 

c) Güç Merkezini Kuvvetlendirme:

 

Pilates’in 6 temel prensibinden bir tanesi de güç merkezini kuvvetlendirmektir. Bu prensibe göre, güç içeriden dışarıya doğru yönlendirilmeli ve her hareket güç merkezinden başlayarak uzuvlara ulaşmalıdır. Bu şekilde hareket etmek, en derindeki kaslarınızı bile çalıştıracak; güçlü bir karın ve pelvik tabana sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

d) Akıl-Vücut İlişkisi Farkındalığı:

 

Nefes ve konsantrasyon, Pilates’in iki ana prensibidir. Bunlar geliştiğinde zihinsel gücünüz artacak ve akıl-vücut ilişkiniz güçlenecektir.

 

e) Konsantrasyon Geliştirme:

 

Alışılmış ağırlık egzersiz serilerinin aksine, pilates seansları daha uzun süreli ve akıcıdır. Bu sayede kaslarınız sürekli çalışır halde olurken, hem dayanıklılığınız hem de konsantrasyonunuz artar.

 

f) Stres Azaltma:

 

Nefesinizi kontrol altına alıp, konsantrasyonunuzu arttırdığınızda, kan dolaşımınız düzenlenip, duruşunuz düzeldiğinde, hareket alanınız genişleyip, kontrolünüz çoğaldığında, direkt olarak hayatınızdaki stres seviyesi de düşecektir

 

g) Esnekliği Arttırma:

 

Pilates sırasında yapılan dinamik hareketler sayesinde, hem kaslarınız gerilip uzayacak, hem de eklemlerinizin hareket alanı genişleyecektir. Bu sayede artan esnekliğiniz, kas ağrılarını engelleyecek, kan dolaşımını arttıracak ve sakatlık riskini de azaltacaktır.

 

h) Denge ve Koordinasyon:

 

Pliates’in başka bir yararı ise yaptığınız egzersizlerin denge ve koordinasyonunuzu arttırmasıdır. Denge artışı, günlük hayatınızda daha rahat hareket etmenizi sağlayacak, düşme riskinizi azaltacak ve daha atik olmanıza yardımcı olacaktır.

 

i) Kilo Kaybını Destekleme:

 

Pilates sayesinde vücudunuzda daha çok kas oluşur, var olanlar da güçlenir. Bu sayede kalori yakma oranınız artar. Pilates dolayısıyla artan esnekliğiniz ve gücünüzle, postürünüzün düzelip daha dik durabileceğiniz için daha uzun gözükürsünüz. Sadece Pilates yapmak direkt kilo kaybına yol açmaz fakat formda ve daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Doğru bir beslenme programı ile birleştiğinde ameliyatsız liposuction mucizesine tanık olacaksınız.

Pilates’i doğru beslenme ve kardiyo egzersizleriyle beraber günlük yaşantınızın bir parçası haline getirmeyi unutmamalısınız.

 

Ücretsiz deneme seansı için hemen bizi arayarak uzman pilates eğitmenimizle ilk seansınızı yapabilirsiniz.