MENÜ

UZMANLARIMIZ

UZMANLARIMIZ

MELTEM AYVACIOĞLU

MELTEM AYVACIOĞLU
Uzmanlık Alanı : SHUAN KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYESİ KURUCUSU

MELTEM AYVACIOĞLU – SHUAN KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYESİ KURUCUSU

1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Deutsche Bank/Almanya’daki stajının ardından 1994-2006 yıllarında Türkiye’de Şahinler Holding, Alstom, İ.E Ulagay İlaç’ın da aralarında bulunduğu kurumlarda Alman-Fransız ve Türk-İtalyan şirket evliliklerine tanıklık etti; yeni kültüre entegrasyon konularının yarattığı sorunlara, yönetici-çalışan ilişkilerine yönelik pek çok gözlem yapma şansı oldu. Bir çalışan olarak diğer çalışanlarla olan ilişkiler, yeni oluşumların çalışanda yarattığı endişe ve belirsizlik psikolojisini aktif olarak çalıştığı 13 yılda bizzat deneyimleme şansına erişen Ayvacıoğlu, bu gözlemleri ve çalışan psikolojisine olan merakını, Marmara Üniversitesi  Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Yüksek Lisansı ile bilimsel bir platforma taşıdı.

2003 senesinde tanıştığı “Enerji Psikoloji” ile hayatına yeni bir yön verdi. Reiki, EFT(Duygusal Özgürleşme Teknikleri), Tekrar Bağlantı Şifası® ve Tekrar Bağlantı®, NLP, Kuantum Düşünce Teknikleri ve Feng Shui eğitimlerini aldı.

Memorial Sloan Kettering Cancer Center/New York’ta kanser hastalarına uygulanan tamamlayıcı tıp çalışmalarını inceleyen, özellikle otistik çocuklar ve AIDS hastalarına yönelik Reiki uygulamaları ile hastanelerde “tamamlayıcı tıp” olarak Reiki’nin uygulanışı konularında temaslarda bulunan Ayvacıoğlu’nun SHUAN Kişisel Gelişim Atölyesi’ndeki uygulamaları arasında verimlilik ve konsantrasyon artışına yönelik Meditasyon çalışmaları (Bireysel/Gruplara), kişilerin fiziksel/zihinsel sorunlarının üstesinden gelmesine yönelik zihinsel dönüşüm teknikleri uygulamaları, Reiki dersleri ve Reiki şifa seansları ile Tekrar Bağlantı şifası® ve Tekrar Bağlantı® seansları yer almaktadır.

Bugüne kadar değişik sektörlerde faaliyet gösteren kurumlara stres yönetimi, iletişim, zaman yönetimi gibi kişisel gelişim eğitimleri veren Ayvacıoğlu; kişilerin fiziksel/zihinsel ve ruhsal sorunlarının üstesinden gelmesine; bilimsel kabul gören, zihinsel dönüşüm yöntemleri aracılığıyla destek vermek ve aynı yöntemlerle; işyerleri ve organizasyonlarda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Meltem Ayvacıoğlu,hayatta en çok iletişim kurmaktan (sadece anlatmaktan değil, dinlemekten ve yorumlamaktan da) zevk alan, en çok yapmak istediği, çok sevdiği bir işi yapmaya çalışan ve hala öğrenecek çok şeyi olan, bilimsel, meraklı bir araştırmacı ve öğrencidir.Seyahat etmekten, yeni kültürler tanımaktan, değişik lezzetler tatmaktan, latin dansları yapmaktan ve sevdikleriyle zaman geçirmekten büyük keyif alır. Bir çocuk annesi Ayvacıoğlu, İngilizce ve Almanca bilmektedir.