MENÜ

UZMANLARIMIZ

UZMANLARIMIZ

M. RIFAT YASA

M. RIFAT YASA
Uzmanlık Alanı : M. Rıfat Yasa

M.Rıfat Yasa

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu.
Beslenme dalında hızlandırılmış ihtisas programını aldı.
Otuz yılın üzerinde özellikle kanatlı tavuk ve hindi olmak üzere kırmızı ve beyaz et üretim ve beslenme teknikleri üzerinde çalıştı.
 
Bununla birlikte altmışlı yılların sonlarından itibaren enerji ve enerji teknikleri ile buna bağlı olarak kuantum konusuna ilgi duyarak bu konuda teorik ve pratik yönde çalıştı.Literatür bazda kuantum ve sicim teorileri ile ilgili araştıma ve gelişmesini sürdürüyor.
 
Enerji teknikleri itibariyle sırasıyla:
 
- Acmos
- Points
- Scio
 
programlarını   öğrenerek bunları Shapemaster da uyguladı.Scio halen kullandığı son ve en gelişmiş olarak değerlendirdiği tekniktir. Scio uygalaması ile iğne kullanmadan akupunktur noktalarının, mediyenlerin dengelenmesi, ilaç kullanmaksızın hormonların dengelenmesi, kan almasızın kanın analiz edilmesi, patojenlerin belirlenmesi ve terapı uygulanması mümkündür. Scio sistemi bedenin kendini iyileştirme kapasitesini uyararak ve tamamen doğal yöntemlerle harakete geçirir.
 
 
Tüm bunların yanı sıra buna bağlı olarak meridyen masaj,  tıbbi masaj ve reflexoloji masajı kullandığı diğer teknikler arasındadır.